آثار: استودیو تهران
شناسنامه‌ی اثر

کتاب استودیو تهران، فصل اول: مانیفست - استودیو تهران - گرافیک

ISBN: ۹۷۸-۶۰۰-۶۸۴۳-۱۴-۸

کتابخانه‎ی ملی ایران: ۳۱۱۹۳۰۱

۱۶۸ صفحه - مصور (رنگی) - دوزبانه - رقعی

چاپ اول: ۱۳۹۴

شمارگان: ۱۰۰۰ عدد

 

درباره‌ی اثر

«کتاب استودیو تهران، فصل اول: مانیفست»

«کتاب استودیو تهران» مجموعه‌‎ی جدیدی‌ست که سهیل حسینی با مشارکت مکتب‎تهران اقدام به انتشار آن نموده‌اند. در فصل اول این نشریه، مقالات و مطالبی از علیـرضا مشایخـی، محمدرضا اصلانی، حمیـدرضا اردلان، گانتـر رمبو، نیکولاس تروکسلر، هولگر ماتیس، کامبیز درم‌بخش، سهراب حسینی، کریم نصر، احمد وکیلی، طاها ذاکر، یعقوب عمامه‌پیچ، قباد شیوا و مسعود نجابتی آمده است.

«مانیفست‌واره» عنوان مقاله‌ای از محمدرضا اصلانی‌ست که در ابتدای این کتاب آمده است. در ادامه «ترانس‌مانیفست» را به قلم حمیدرضا اردلان می‌خوانیم. بعد، مقاله‎ی «سکوت، سکون» علیرضا مشایخی را می‌بینیم که به شرح مونــوتونی در موسیقـی و هنـرهای تجسمی می‌پردازد.

گفت‌وگــوهایی با گانتـر رمبو، نیکولاس تروکسلر، قباد شیوا، کامبیـز درم‌بخش و همچنـین یادداشت هولگر ماتیس پیرامون «طراحی پوستر» و «اسکیس»های مسعود نجابتی، از جمله مطـالب آمـده در فصـل اول ایـن کتاب است.

یادداشت سهراب حسینی درباره فیلم «پرویـز» ساخته‎ی مجید برزگر و میزگرد کریم نصـر، احمد وکیلـی و یعقوب عمامه‌پیچ درباره‌ی آثار و کارنامه‎ی هنری هانیبال الخاص بخش دیگری از این کتاب است.

 

- فروشگاه - خرید کتاب «کتاب استودیو تهران، فصل اول: مانیفست» -

 

گالری

 

دیدگاه شما

دیدگاه‌ها (0)

هیچ دیدگاهی وجود ندارد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

  1. ارسال دیدگاه‌ بعنوان یک مهمان
    ثبت‌نام یا ورود به حساب کاربری.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

 

مکتب‌تهران درحال‌حاضر نام یک انتشارات رسمی کتاب و یک مؤسسه‌ی فرهنگی هنری‌ست؛ اما مؤسسات این مجموعه؛ بعد از همه‌ی فعالیت‌های فرهنگی و هنری دیگر این گروه ثبت شده است. مکتب‌تهران در نتیجه‌ی همکاری افراد مختلف با تخصص‌های مختلف پدید آمده است.