روز جمعه دوم خرداد ماه، کارگاه تک‌جلسه‌ایِ آنلاینِ «تمرکز و استمرار در نوشتن»، محمدحسن شهسواری، با حضور چهل و دو هنرجو برگزار شد.

 

این کارگاه که پیش از این به صورت حضوری برنامه‌ریزی شده بود جمعه دوم خرداد، به صورت آنلاین برگزار شد.
از هفته‌ی اول خرداد، کارگاه‌های آموزشی ترمی و پیوسته‌ی آنلاینِ این مجموعه آغاز می‌شوند. از این کارگاه‌ها، ظرفیت «کارگاه آنلاین درام‌نویسی» به پایان رسیده و ثبت‌نام برای کلاس دوم این دوره آغاز شده است. ثبت‌نام برای «کارگاه آنلاین کارگردانی» ادامه دارد.
مسترکلاس‌ها، کارگاه‌های تک‌جلسه‌ای و کارگاه‌های پیوسته‌ی آنلاینِ دیگری هم به‌زودی برگزار خواهند شد. اطلاعات آن‌ها از طریق سایت و صفحات مکتب به اطلاع علاقمندان خواهد رسید.
همزمان با ادامه‌ی دوره‌های آنلاین، و پس از عادی شدن شرایط برای فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی، کلاس‌های حضوریِ مکتب‌تهران ادامه می‌یابند.
⁩علاقمندان می‌توانند برای اطلاعات بیشتر با واحد آموزش مکتب در تماس باشند:
 
0991-27-850-28

 
مکتب‌تهران با توجه به شرایط عمومی بیماری و برای حفظ سلامت هنرجویان و سهولت دسترسی، کلاس‌های آموزشی آنلاین برگزار می‌کند. ثبت‌نام دوره‌های «درام‌نویسی» و «کارگردانی» این کلاس‌ها آغاز شده است. مدرّس این دوره‌ها جلال تهرانی خواهد بود. این کلاس‌ها هفته‌ای یک جلسه‌ی یک ساعته، و به مدت ده هفته برگزار می‌شود. در مورد کلاس کارگردانی، فقط دو ترم اول این کلاس که مباحث نظری را شامل می‌شود، به‌صورت آنلاین برگزار خواهد شد. بستر اینترنتی این کلاس‌ها بگونه‌ای خواهد بود که مشکل و خللی در روند آموزش ایجاد نکند و برای عموم هنرجویان دردسترس باشد.
اخبار و اطلاعات دوره‌های آتی کلاس‌های آنلاین از طریق سایت و صفحات رسمی مکتب در فضای مجازی به اطلاع مخاطبان خواهد رسید. برای اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام با واحد آموزش در تماس باشید:
0991-27-850-28
به‌زودی و پس از برقراری شرایط عادی از لحاظ بیماری، کلاس‌های حضوری مکتب نیز با رعایت شرایط بهداشتی آغاز می‌شوند.

 
«تکمیل ظرفیّتِ کلاس اوّلِ این دوره»
 
کارگاه آنلاین درام‌نویسیِ جلال تهرانی در مکتب‌تهران به کلاس دوّم رسید.
 
پس از اعلام ثبت‌نام برای اوّلین کلاس آنلاین مکتب‌تهران، با استقبال علاقمندان، ظرفیّت دوره به‌پایان رسید. با توجه به ادامه‌ی درخواست‌ها، ثبت‌نام برای کلاس دوّم این کارگاه آغاز شده است.
 
کارگاه‌های آنلاین درام‌نویسی، در ترم‌های ده جلسه‌ای، هفته‌ای یک جلسه‌ی یک ساعته برگزار می‌شود. روز سه‌شنبه ششم خرداد ماه، آغاز اولین دوره‌ی این کارگاه خواهد بود.
 
برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با مکتب‌تهران تماس بگیرید و یا به سایت و صفحات مکتب سر بزنید:
 
0991-27-850-28
maktabetehran.com
instagram.com/maktabetehran
 

 

مکتب‌تهران از تاریخ دوم اسفند نودوهشت به دلیل شیوع ویروس کرونا کلیه‌ی واحد‌های خود را تعطیل کرده است. این تعطیلی شامل همه‌ی کارگاه‌های نظری و عملی، فروشگاه، بوفه‌کتاب، پلاتوها، واحد‌ نشر و سایر فعالیت‌ها و رویدادهاست. در این دوره، تعدادی از نیروهای مکتب‌تهران با بازسازی و تعمیر فضاهای مختلف و سایر همکاران به صورت دورکاری به فعالیت خود تا پایان اسفند نودوهشت ادامه دادند. واحد آموزش مکتب نیز طراحی کارگاه‌های جدید و رزرو و ثبت‌نام هنرجویان تازه برای سال نودونه را ادامه داده است.
 
این فعالیت‌ها در سال جدید هم پیگیری شده و مکتب‌تهران هم اکنون علاوه بر ثبت‌نام هنرجویان برای دوره‌های مدرسه‌ای تئاتر، اقداماتی را جهت برگزاری آنلاین برخی از کارگاه‌های آموزشی انجام داده که اخبار مربوط به این دوره‌ها بزودی منتشر خواهد شد.
علاقمندان جهت پیگیری کلاسها، رویدادها و فعالیت‌های تازه می‌توانند به صفحات مجازی مکتب‌تهران مراجعه کنند:
 
☑️ maktabetehran.com
☑️ instagram.com/maktabetehran
☑️ t.me/maktab_tehran
 
انتشار فراخوان سالن مکتب‌تهران برای نیمه‌ی دوم سال نودونه، نظرسنجی عمومی برای برگزاری کلاس‌های آنلاین و آغاز مجموعه‌فعالیت‌های آنلاین از برنامه‌های تازه‌ی مکتب‌تهران خواهد بود.

 

مکتب‌تهران درحال‌حاضر نام یک انتشارات رسمی کتاب و یک مؤسسه‌ی فرهنگی هنری‌ست؛ اما مؤسسات این مجموعه؛ بعد از همه‌ی فعالیت‌های فرهنگی و هنری دیگر این گروه ثبت شده است. مکتب‌تهران در نتیجه‌ی همکاری افراد مختلف با تخصص‌های مختلف پدید آمده است.