اثر برگزیده­‌ی فراخوان طراحی پوستر تئاترمشخص شد.

بعد از طی مراحل اعلام ­شده در دو گزارش پیشینِ این فراخوان، هیئت داوران مسابقه‌­ی طراحی پوستر تئاتر، پوستر طراحی­ شده توسط «فرشته عابدی» را به‌­عنوان اثر منتخب این مسابقه اعلام کرد. این اثر پوستر رسمی نمایش «دزدان شماره‌ی چهل‌وسه» به­ کارگردانی شاهین صادقیان است و به­ زودی در مراسمی ویژه از آن رونمایی خواهد شد.

هیئت داوران این مسابقه گروهی از طراحان برجسته­‌ی پوستر ایران بوده‌­اند. گروهی شامل آقایان قباد شیوا، مازیار تهرانی و مجید کاشانی.

در مرحله‌ی نخست این فراخوان، آثار ده طراح از بین نودوهشت طراحی که برای این مسابقه، نمونه‌­کارارسال کرده بودند انتخاب شدند. این ده برگزیده پس از دریافت پیش‌پرداخت، در مرحله‌ی دوم، طرح‌های پیشنهادی خود برای پوستر این تئاتر را به دبیرخانه‌­ی فراخوان ارسال کردند. نام و محل سکونت طراحان برگزیده به این قرار بود:

ادامه‌ی مطلب...

گروهی از نسل دوم هنرجویان مکتب‌تهران، روی صحنه‌ی تماشاخانه‌ی سپند، با کار «خانم آوازخوان کله طاس»

حمیدرضا مرادی با نمایش «خانم آوازخوان کله طاس» به‌عنوان کارگردان به تماشاخانه‌ی سپند می‌آید. مرادی از نسل دوم هنرجویان دوره‌های آموزشی مکتب‌تهران بوده است.
هم‌چنین گروهی دیگر از هنرجویان نسل دو مکتب‌تهران او را در اجرای این نمایش همراهی می‌کنند: گلناز گرجی‌پور، پگاه نوربخش، عباس نورمحمدی، به‌عنوان بازیگر
نسترن علیمردانی، به‌عنوان یکی از دستیاران کارگردان - هانیه دلدار، منشی صحنه و نرگس کیومرثی، روشنک کرمی، فاطمه رضایی به‌عنوان دستیاران صحنه.
خانم آوازخوان کله طاس از هشتم دی هر شب ساعت هفده‌وپانزده روی صحنه می‌آید.

«همه‌ی آن سال‌های بی‌خاطره»، ناداستانِ تازه‌ی علیرضا مشایخی، موزیسین و متفکر معاصر، با مقدمه‌ای از جلال ستاری در انتشارات مکتب‌تهران

علیرضا مشایخی، موسیقیدان و متفکر متولد سال هزار و سیصد و هجده در تهران است. او تحصیلات آکادمیک موسیقی را در دهه‌ی چهل شمسی در وین به اتمام رسانیده. بیش از شصت سال است که آثار او در داخل و خارج ایران اجرا می‌شود. همه‌ی این سال‌ها او به پژوهش، آهنگسازی، تدریس و فعالیت هنری اشتغال داشته.
مشایخی در این کتاب، نگاه ویژه‌اش به فلسفه، هنر و ادبیات را بر زمینه‌ی همزیستی‌اش با جریا‌ن‌های ادبی معاصر در قالب جستاری بلند با نثری شیوا بیان کرده است‌. پیشتر کتاب «فردا بدون من» از او با همین قالب ادبی در انتشارات مکتب‌تهران منتشر شده است.


ناداستانِ دیگری از علیرضا مشایخی با نام «فردا بدون من»، و همین‌طور مجموعه‌آثار موسیقیایی او در فروشگاه بوفه‌کتاب مکتب‌تهران دردسترس علاقمندان قرار دارد.

حضور هنرجوی نسل اول مکتب‌تهران روی صحنه‌ی تماشاخانه‌ی سپند، با طراحی و کارگردانی نمایش «دزدان شماره‌ی چهل‌وسه». زمستان نودوهشت

شاهین صادقیان با نمایش «دزدان شماره‌ی چهل‌وسه» به‌عنوان کارگردان و طراح، به تماشاخانه‌ی سپند می‌آید. شاهین صادقیان از نسل اول هنرجویان دوره‌های جامع آموزشی مکتب‌تهران بوده است.
دزدان شماره‌ی چهل‌وسه از دهم دی هر شب ساعت نوزده روی صحنه می‌رود.

 

مکتب‌تهران درحال‌حاضر نام یک انتشارات رسمی کتاب و یک مؤسسه‌ی فرهنگی هنری‌ست؛ اما مؤسسات این مجموعه؛ بعد از همه‌ی فعالیت‌های فرهنگی و هنری دیگر این گروه ثبت شده است. مکتب‌تهران در نتیجه‌ی همکاری افراد مختلف با تخصص‌های مختلف پدید آمده است.