«همه‌ی آن سال‌های بی‌خاطره»، ناداستانِ تازه‌ی علیرضا مشایخی، موزیسین و متفکر معاصر، با مقدمه‌ای از جلال ستاری در انتشارات مکتب‌تهران

علیرضا مشایخی، موسیقیدان و متفکر متولد سال هزار و سیصد و هجده در تهران است. او تحصیلات آکادمیک موسیقی را در دهه‌ی چهل شمسی در وین به اتمام رسانیده. بیش از شصت سال است که آثار او در داخل و خارج ایران اجرا می‌شود. همه‌ی این سال‌ها او به پژوهش، آهنگسازی، تدریس و فعالیت هنری اشتغال داشته.
مشایخی در این کتاب، نگاه ویژه‌اش به فلسفه، هنر و ادبیات را بر زمینه‌ی همزیستی‌اش با جریا‌ن‌های ادبی معاصر در قالب جستاری بلند با نثری شیوا بیان کرده است‌. پیشتر کتاب «فردا بدون من» از او با همین قالب ادبی در انتشارات مکتب‌تهران منتشر شده است.


ناداستانِ دیگری از علیرضا مشایخی با نام «فردا بدون من»، و همین‌طور مجموعه‌آثار موسیقیایی او در فروشگاه بوفه‌کتاب مکتب‌تهران دردسترس علاقمندان قرار دارد.

 

مکتب‌تهران درحال‌حاضر نام یک انتشارات رسمی کتاب و یک مؤسسه‌ی فرهنگی هنری‌ست؛ اما مؤسسات این مجموعه؛ بعد از همه‌ی فعالیت‌های فرهنگی و هنری دیگر این گروه ثبت شده است. مکتب‌تهران در نتیجه‌ی همکاری افراد مختلف با تخصص‌های مختلف پدید آمده است.