مکتب‌تهران؛ این روزها؛ بخش‌های مختلف:
①کلاس‌های آنلاین؛
②کافه و کتاب‌فروشیِ بوفه‌کتاب؛
③فروشگاه آنلاین کتاب؛
 
یک. کلاس‌های آنلاینِ آموزشی مکتب‌تهران ادامه دارند. هم ادامه‌ی دوره‌های پیشین که به‌خاطر قرنطینه و بیماری نیمه‌تمام ماند، و هم دوره‌های جدید.
شوق هنرجویان قدیمی باز برانگیخته شده و هیجان به کلاس‌ها برگشته.
کلاس‌های تازه هم ادامه دارند. هنرجویانِ کلاس اولِ دوره‌ی درام‌نویسیِ جدید، حالا وارد نیمه‌ی دوم ترم‌شان شده‌اند. ثبت‌نام برای کارگاه‌های آنلاین در رشته‌های مختلف ادامه دارد.
و مسترکلاس‌های متنوع و تازه هم در راه‌اند. ثبت‌نام یکی از آن‌ها، با عنوان «تئاتر آنلاین» (ویژه‌ی بررسی امکانات فضای آنلاین در پروسه‌ی تئاتر _  تمرین تا اجرا_ ) ادامه دارد.
 
دو. کافه و کتاب‌فروشیِ بوفه‌کتاب، هر روز از ساعت شانزده پذیرای مهمانان هستند. چهره‌های آشنای کافه را حالا هر روز می‌بینیم. مهمانان تازه‌ای نیز به جمع ما پیوسته‌اند. رعایت پروتکل‌های بهداشتی با جدیت ادامه دارد.
 
سه. «فروشگاه آنلاین کتاب مکتب‌تهران» فعال و سرزنده‌ست. چند روز اخیر موردی در زمینه‌ی درگاهِ پرداختِ آنلاین فروشگاه پیش آمده که به‌زودی حل می‌شود. الان هم راه جایگزینی برایش درنظر گرفته شده. برنامه‌های تازه‌ی فروشگاه آنلاین، در راه‌اند‌. لطفا به بخش «فروشگاه» در همین سایت مراجعه کنید.

 

مکتب تهران یک مجموعه‌ی فرهنگی و هنری است با محوریت تئاتر. در این مجموعه یک انتشارات کتاب، یک کارگاه گرافیک، یک سالن کوچک تئاتر، دو پلاتوی تمرین، یک فروشگاه کتاب، یک کافه فعال هستند. برگزاری انواع دوره‌ها و ورکشاپ های آموزشی تئاتری و فرهنگی و هنری از فعالیت های اصلی مکتب تهران است. موسس مکتب تهران جلال تهرانی، نویسنده و کارگردان تئاتر است. در این مجموعه معمولا بین ۵۰ تا ۱۰۰ هنرجو مشغول یادگیری تئاتر و اولین تجربه‌های تئاتری خود هستند.