مکتب تهران برای برنامه‌ریزی اجراهای سالن خود در سال نودونه، علاوه بر شرط بر خورداری آثار از وجوه پژوهشی، به امکان حضور و تجربه‌ی جوان‌ترها بر صحنه اهمیت داده است. همچنین در نظر دارد برای کارگردانان جوان، در حین اجرا و تمرین، در طول سال نودونه، کارگاه‌های نظری برگزار کند.
بنابراین گروه‌هایی که برای اجرا در سال نودونه پذیرفته می‌شوند، ضمن تمرین و اجرای آثار خود، در تعامل با سایر گروه‌ها و مربیان مکتب‌تهران در جریانی آموزشی نیز قرار خواهند گرفت.
.
آموزشی و پژوهشی بودن سالن مکتب‌تهران، و منحصر بودن آن به اجراهای هنرجویی و تجربی تا به امروز، باعث شده که این سالن، هویت خود را از کیفیت و بینش تئاتری حاکم بر اجراها بگیرد. اجراهای سال نودونه نیز در مسیر چنین هویتی انتخاب خواهند شد.
.
عموم علاقمندان با در نظر گرفتن شروط زیر میتواند درخواست اجرای خود را تا تاریخ سی بهمن ماه به آدرس ایمیل
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
ارسال کنند:
(لطفا موارد زیر را با دقت و به‌صورت کامل مطالعه کنید)
◾یک: با توجه به پیش شرط حضور جوان‌ترها، سن کارگردان یا حداقل نیمی از عوامل اصلی باید کم‌تر از بیست‌ویک سال باشد.
◾دو: سالن مکتب‌تهران همزمان برای آموزش و اجرا مورد استفاده است. پروژه‌ی شما می‌بایست حداکثر ظرف پانزده دقیقه آماده‌ی اجرا شود و سالن حداکثر ظرف پانزده دقیقه بعد از اجرا به گروه بعدی تحویل داده شود.
◾سه: مکتب‌تهران فضایی برای نگهداری دکور ندارد. تئاتر شما لازم است که با حداقل دکور و تجهیزات و با تکیه بر توانایی بازیگران به نتیجه برسد.
◾ چهار: سالن مکتب‌تهران دارای سی صندلی، و صحنه‌ای به عمق هشت متر و عرض چهار متر است. اجرای شما باید با این ابعاد مناسبت داشته باشد.
◾پنج: گروه‌های متقاضی می‌توانند آثار تمرین شده و آماده‌ی خود را نیز جهت ارزیابی به سالن ارائه کنند.
◾شش: فیلم تئاتر پذیرفته نمی‌شود و همه‌ی متقاضیان در جدول بازبینی قرار می‌گیرند.
◾هفت: بازبینی تکنیکی اولیه برای قرار گرفتن اثر شما در جدول برنامه‌ی سال نودونه، از نیمه اسفند ماه انجام خواهد شد.
لطفا برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید:
09912785028

 

مکتب‌تهران درحال‌حاضر نام یک انتشارات رسمی کتاب و یک مؤسسه‌ی فرهنگی هنری‌ست؛ اما مؤسسات این مجموعه؛ بعد از همه‌ی فعالیت‌های فرهنگی و هنری دیگر این گروه ثبت شده است. مکتب‌تهران در نتیجه‌ی همکاری افراد مختلف با تخصص‌های مختلف پدید آمده است.